Narzeczeni na Chłodnej – edycja jesienna 2019

Informacje wstępne

Wszystkie spotkania odbywają się we wtorki, godz. 19.00-21.30. Dokładne miejsce spotkań (np. plebania, dolny kościół, etc.) podamy uczestnikom przed 15 października drogą e-mailową.

Nie możemy przyjąć osób, które zakładają uczestnictwo tylko w niektórych spotkaniach. Warunkiem udziału jest obecność obojga narzeczonych / zakochanych na wszystkich spotkaniach (w wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy jedną nieobecność).

Koszt uczestnictwa w katechezach: 180 zł od pary. Opłatę uiszczamy na pierwszym spotkaniu w gotówce.

1 spotkanie, 15 października:
Po co mi ten „kurs”? Sprawy organizacyjne. Wprowadzenie do katechez. Co mówi Biblia o powołaniu do bycia mężczyzną i kobietą? (ks. Grzegorz)

2 spotkanie, 22 października:
„Ślubuję Ci…” Sakrament małżeństwa źródłem małżeńskiej duchowości (ks. dr Leszek Slipek)

3 spotkanie, 29 października:
Czy my się znamy? Różnice damsko-męskie i wzajemne dopełnianie się. Komunikacja (Joanna i Stanisław Wiśniewscy, ks. Grzegorz)

4 spotkanie, 5 listopada:
Jak ja Ciebie kocham? Synchronizacja egoizmów czy dar z siebie? Rodzaje miłości. Okazywanie miłości na co dzień, czyli o tym jak nie popaść w rutynę. Małżeństwo aż/tylko do śmierci?  (Sylwia i Alan Kutniewscy, ks. Grzegorz)

5 spotkanie, 12 listopada:
Sakrament pokuty i pojednania. Jak przekroczyć niechęć/wstyd/lęk przed spowiedzią? Warunki dobrej i ważnej spowiedzi. Dlaczego muszę się spowiadać księdzu? Po co karteczki do podpisu? (ks. Grzegorz)

6 spotkanie, 19 listopada:
O płci i płodności. Odpowiedzialne rodzicielstwo, NPR, in vitro, adopcja (dr Ewa Ślizień-Kuczapska)

7 spotkanie, 26 listopada:
„Kładę dziś przed Tobą życie i śmierć” Aborcja, antykoncepcja, leczenie niepłodności (dr Katarzyna Jankowska, ks. Grzegorz)

8 spotkanie, 3 grudnia:
Odchodzenie z domu rodzinnego. Jak odejść, nie paląc mostów? Czy w ogóle trzeba odchodzić? Kiedy wracać? (Elżbieta i Cezary Konert)

9 spotkanie, 10 grudnia:
Co dalej po ślubie? Do czego potrzebny nam Bóg? Budowanie wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej (Aleksandra i Maksymilian Spik, ks. Grzegorz)

10 spotkanie, 17 grudnia:
Przeszkody do ważnego zawarcia małżeństwa (ks. dr Zbigniew Badowski), liturgia sakramentu: na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać (ks. Grzegorz)

Kontakt
Sprawy organizacyjne, w tym zapisy (z wyjątkiem nieobecności): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprawy duchowe (plus nieobecności): ks. Grzegorz Mazur: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.