tlo header chrzest

Duch tchnie również dzisiaj

“Całe dobro pochodzi od Ojca przez Syna, a dociera do nas dzięki Duchowi Świętemu” (św. Bazyli)

chrzest

Znaczenie Sakramentu

„Przyjmij znamię daru Ducha Świętego...” . Umocnienie darami Ducha Świętego do dawania świadectwa wierze - głównie przykładem swego życia, ważniejszym od wszelkich słów .

Od chwili chrztu, odrodzony z wody i Ducha Świętego, wchodzi w skład rodziny dzieci Bożych, staje się chrześcijaninem, członkiem Kościoła. Potem dorasta i sam może powiedzieć swoje «tak» Bogu, «tak» dobrowolne i świadome. Sakrament bierzmowania potwierdza chrzest. Teraz uczeń Chrystusa pełen wdzięczności, może przyjąć Jego wielkie dary, które pomagają na drodze życia, aby stał się wiernym i odważnym świadkiem Jezusa. Dary Ducha Świętego pozwalają kształtować siebie jako chrześcijan, żyć Ewangelią i być aktywnymi członkiem wspólnoty.