Tajemnica naszego Chrystusa

“Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.” - Jan Paweł II

chrzest

Znaczenie Sakramentu

„ Bierzcie i jedzcie...” . Uczta życia wiecznego pośród braci, którzy odczuwają potrzebę karmienia swoich sumień i umysłów słowem Chrystusa; Uczta niosąca radość, przemieniające serce spotkanie ze Zbawicielem.

Eucharystia nie jest czymś gotowym, opakowanym, oddanym do dyspozycji. Nie jest produktem, po który się sięga jak w supermarkecie. Eucharystia jest zawsze nowa, bo życie się nie powtarza. Ona czyni nowymi tych, którzy ją celebrują, a także tych, którzy w niej jako wierni uczestniczą. Ona ich wszystkich zmienia i nie pozwala im nigdy odejść takimi, jakimi byli, gdy do niej przystępowali.

Rzecz ma się podobnie jak z morzami i oceanami. Kiedy się patrzy na powierzchnię morza, wszystko wydaje się takie samo. Jednakże pod powierzchnią, w głębinach, kwitnie bogate życie, różne w zależności od miejsca i bardzo piękne.

Te same gesty, te same słowa – choć pozornie zawsze takie same, nie muszą być takie na poziomie duchowym. Za każdym razem są nieco inne i to od nas zależy, czy będą puste, czy może staną się bardzo bogate.

chrzest