opis parafii

MENU

ksiadz proboszcz kazanie

Chroniąc i uzdrawiając

“Niech się nad nim modłą i namaszczą go olejem w imię Pana. Modlitwa płynąca z wiary zbawi chorego. Podniesie go Pan, a gdyby był w grzechach, będą mu odpuszczone”

chrzest

Znaczenie Sakramentu

„Niech przez to święte namaszczenie...” . Słowo nadziei, niosące chorym pocieszenie, podnoszące na duchu. Otwiera też horyzont nieśmiertelności tak, by człowiek cierpliwie i z nadzieją czekał jak ślepiec, któremu obiecano pojawienie się światła. W ciemnej otchłani śmierci, stojącym na progu wieczności rozbłyska światło, które nie zna zachodu.

Udzielając sakramentu namaszczenia prosimy Boga:

W przypadku chorego – o oddalenie od niego wszystkich cierpień; przywrócenie pełnego zdrowia, aby nabrał sił do pełnienia swoich obowiązków;

Wiernego w podeszłym wieku – o to, by umocniony łaską Ducha Świętego trwał niezachwianie w wierze i nadziei i wszystkim dawał przykład cierpliwości i świadczył o miłości Boga poprzez swoją pogodę;

Uwiernego w agonii – aby Bóg zmiłował się nad swoim sługą, który toczy ostatnią walkę; by to namaszczenie przyniosło ulgę jego duszy i ciału; by osoba znajdująca się w najbardziej decydującej sytuacji swego życia mogła odpowiedzieć z ufnością: „Panie, oto jestem! Wezwij mnie do siebie!”

chrzest
zdjecie schola
zdjecie schola
zdjecie schola
zdjecie schola
zdjecie schola

Niedziele i Święta

7:00

8:30

10:00

11:30 (Rodzinna)

13:00

18:00

Dni powszednie

6:30

8:00

9:00

18:00

Spowiedź

Dni tygodnia: 30 min. przed Mszą Św.

Sobota: 16:00-18:00 w dolnym kosściele

Niedziela: 8:00-13:00 w dolnym kościele

Adres

Chłodna 9

00-891 Warszawa

Kontakt

parafiachlodna@gmail.com

22 620 37 47

ikonka instagrama
ikonka youtube
ikonka facebooka
logo kosciola

Bibliografia zdjęć

© 2023 – Wszelkie prawa zastrzeżone

Developed by - Filip Olszewski