Duszpasterze

Prezentujemy naszą parafie w czasach dzisiejszych, zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółami. Zobacz co kościół ma do zaoferowania.

ksiadz proboszcz

Leszek Slipek

Urodził się 10 lipca 1953 w Legnicy. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie i przyjął święcenia kapłańskie w roku 1978. Ukończył studia i uzyskał doktorat z teologii duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1982). Posługę w parafii św. Andrzeja Apostoła rozpoczął 30 listopada 2001 r.

Ks. Andrzej Ostrowski

zdjecie wikariusza

Człowiek, ksiądz, duszpasterz, katecheta. Obieżyświat, lubiący podróże, przewodnik po świecie arabskim. Zafascynowany Ziemią Boga - Ziemią Świętą i Bliskim Wschodem. Duszpasterz, nauczyciel i wychowawca w klasach SMS Akademii Legia Warszawa.

Ks. Paweł Powierza

zdjecie wikariusza

Wikariusz Parafii św. Andrzeja Apostoła od 2020 r., katecheta, miłośnik filozofii i historii szczególnie tej najnowszej, pasjonat gór i pieszych wycieczek

Ks. Zbigniew Badowski

zdjecie wikariusza

Prywatnie interesuje się literaturą teologiczną, prawniczą, historyczną, filozoficzną. Lubi rozmawiać z ludźmi, jeździć na rowerze, odbywać wycieczki krajoznawcze. Jednak – jak mówi - wszystko powyższe jest tylko dodatkiem, gdyż od ponad 45 lat najpełniej realizuje się jako ksiądz w pracy duszpasterskiej.

Ks. diakon Cezary J. Uszyński

zdjecie wikariusza

w przeszłości instruktor ZHP i ZHR, miłośnik przyrody, turysta; orędownik wychowania młodzieży do samodzielności i zaradności, przez praktyczne działanie. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (inżynier elektryk); od 1980 roku prowadzi działalność we własnej firmie instalacyjnej; dziś - czynny zawodowo emeryt.