Schola Parafialna

„Chrzcić” – oznacza zanurzać w wodzie. Każdy ochrzczony zostaje zanurzony w śmierci Chrystusa, z której powstaje przez zmartwychwstanie z Nim jako „nowe stworzenie” (2 Kor 5,17).

schola

Kim jesteśmy i jak działamy?

Scholę założyła dwójka muzycznych pasjonatów Marysia Osińska (obecnie Dobrowolska) i Tomek Owczarek. Schola powstała dokładnie 17 lutego 2007 roku, kiedy to na pierwszą próbę przyszło łącznie 5 osób. Od tamtej pory skład zmieniał się wielokrotnie i tak trwamy do dzisiaj śpiewając na niedzielnej mszy świętej o godz. 18.00

Zakładaliśmy, że będzie to schola studencka. Praktyka jednak pokazała, że nasza wspólnota potrzebuje bardziej różnorodnego zespołu śpiewaków. I tak w naszym składzie do dzisiaj znajdują swoje miejsce studenci, już nie-studenci, inżynierowie, lekarze, rodzice, matki, ojcowie, pedagodzy, finansiści, stolarze itd.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim wzbogacenie oprawy mszy świętych, adoracji, medytacji różańcowych i świąt uroczyście celebrowanych w naszej parafii. Biorąc pod uwag fakt, że śpiew pomaga się modlić i sam w sobie może być modlitwą oraz fakt, że człowiek nie żyje sam dla siebie, nasza służba polega na pomocy innym w poznaniu i przybliżeniu się do Boga, a przynajmniej stworzeniu atmosfery, która to umożliwi.

Nie śpiewamy dla siebie – to pomaga zrozumieć nasze miejsce w Kościele.

W naszym repertuarze są liturgiczne i religijne pieśni dominikańskie, tradycyjne, jak i współczesnych kompozytorów.

Śpiewamy również „na zaproszenie” na różnych uroczystościach (np. śluby, pierwsze komunie, pogrzeby). Zebrane fundusze przeznaczamy wyłącznie na nasz rozwój – szkoląc nasze głosy pod kierownictwem specjalistów z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina lub na warsztatach organizowanych przez inne chóry i parafie.

schola

Próby scholii odbywają się na plebanii (domofon SALA SPOTKAŃ):

- w czwartki o godz. 19.00

- w niedzielę o godz. 17.00 (przed Mszą Św.).

Jeżeli jesteś pasjonatem śpiewania, to zapraszamy do nas.

KONTAKT: Tomasz Owczarek tel. +48 501 561 393 (tomaszadamowczarek@gmail.com)